top of page

Alina Boz Hakkındaki Bilinmeyenler

Güncelleme tarihi: 31 Mar 2022


Son dönemin en parlak yıldızlarından biri olan Alina Boz, Aşk 101 dizisi ile de tüm dünyaya açılan bir isim oldu. Alina Boz, aslında 13 yaşından beri dizilerde oynayan bir isim. E haliyle parlaması da çok erken oldu! Henüz 19 yaşındayken Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz ile oynadığı "Paramparça" dizisi sayesinde bir başrol oyuncusuna dönüşen genç oyuncu, onu yıldızlaştıran diziden ayrılmakta büyük güçlük yaşadığını anlattı. İşte Alina Boz hakkındaki bilinmeyenler:

1) Kendisi aslen bir Rus.

Alina Boz, 1998 Moskova doğumlu. Annesi Rus, babası ise Bulgar göçmeni bir Türk. 7 yaşına kadar Moskova'da yaşayan Alina, daha sonra ailesinin işleri sebebiyle Türkiye'ye yerleşmiş. İlk taşındığı zamanlarda, Türkçe bilmediği için çok bocalamış ve arkadaşları onunla alay etmişler. Ama şu an ise Türk kültürüne çok fazla alıştığını, Rusya'ya gidince bocaladığını ve kendini Türk gibi hissettiğini söylemiştir. (kaynak) (kaynak2)


2) Askeri pilot olmak istiyordu.

Alina, Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuş ve daha sonra Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Lise yıllarında askeri pilot olma hayali olan Alina, oyunculuğun peşini bırakmadığını söylemiş ve "Liseyi iddialı bir okulda okumak istiyordum. Ardından pilot olma fikri aklıma düştü. Askeri pilot olmak istiyordum hatta ama sonra oyunculuk peşimi bırakmadı" demiştir.


3) Çizgi film izlerken bile ağlıyormuş!

Ali Boz, çizgi film bile izlese ağlayabilen insanlardan biriymiş. ‘Haçiko’ isimli film daha başlamadan fragmanında ağlamaya başlarmış mesela. Di Caprio'nun başrolünde oynadığı Inception’da izlemekten sıkılmayacağı filmlerin başında geliyor. (kaynak)

4) Örnek aldığı erkek oyuncu var ama kadın oyuncu yok!

Haluk Bilginer hayranı ve beğendiği oyunculardan biri olan Alina Boz'un, örnek aldığı veya idolüm dediği bir kadın oyuncu yok. Bir röportajında "Jennifer Lawrence’ı çok beğeniyorum ama örnek alır mıyım bilemiyorum. Galiba idolüm diyebileceğim bir kadın oyuncu yok." demiştir. (kaynak)


5) "Paramparça" dizisi final yaptığında hüngür hüngür ağlamış!

Alina, henüz 19 yaşındayken, ilk parladığı dizi olan Paramparça dizisinin final yemeğinde oturup hüngür hüngür ağlamış. Soğuk gibi göründüğünü ama aslında çok duygusal olduğunu söyleyen Alina Boz, "Öyle ki 'Paramparça' dizisinin final yemeğinde beş saat ağladım." demiştir. (kaynak)


6) Aslında çok çekingen biriymiş ve güzelliğinin farkında bile değilmiş.

Alina Boz, 15-16 yaşlarına kadar çok çekingen ve utangaç biriymiş. Hatta güzelliğinin farkında bile değilmiş. Öyle ki, markete gidip su bile alamayacak kadar çekingen biriymiş. (kaynak)


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page