top of page

Aynur Aydın Hakkındaki 5 Önemli Bilgi


Şarkıcılık kariyerinin yanı sıra sivri dili söylemleriyle de sık sık magazin gündemine gelen popçu Aynur Aydın, 1985 Münih, Batı Almanya doğumlu. Almanya'da Sürpriz adlı gruba katılıp müzikal tecrübeler edinen sanatçı, İlerleyen yıllarda solo kariyere yöneldi, İsveç'te şarkı yazarı Tony Nilsson ile tanıştı ve 2009 yılında ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Albümü için iki yıllık bir çalışma gerçekleştirdi. Aydın, ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Daha sonra bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La - 12 Ways to La La albümünde birleştirildi. İşte başarılı pop yıldızımız Aynur Aydın hakkındaki bazı önemli bilgiler:


1) Asla evlenmeyi düşünmüyor.

Eğer daha önce duymadıysanız, hayranlarına müjdeli haberi verelim; Aynur Aydın hayatı boyunca hiç evlenmeyi düşünmüyor. "Duygusuz bir kadın değilim ama asla evlenmeyeceğimi düşünüyorum. Evlenme kararı alabilmem için çok farklı hissetmem lazım. Bakalım, yaşayıp göreceğiz" açıklaması yapmıştır. (kaynak)


2) Bulaşıkçılık da dahil, birçok işte çalışmış.

Aynur Aydın, çok çalışkan ve çalışmaktan keyif alan biri. 16 yaşından beri çalışıyor ve bir fırında, telefon santralinde, bir butikte tezgahtarlık ve hatta ilk albümünün çıkmasına az bir süre kala bulaşıkçılık bile yapmış, bu işleri de çok severek yaptığını söylemiştir. Ayrıca, "Almanya'da çalışmak çok zevkli, orada sınıf ayrımı yok" demiştir. (kaynak)


3) Almanya'da Türk, Türkiye'de Alman gibi hissediyor.

Almanya'da doğup büyüyen Aydın, orada kendini hep bir Türk kızı gibi hissettiğini söylemiş ve "Almanya’da kendimi hep Türk kızı gibi hissederken Türkiye’ye yerleştiğimde kendimi Alman gibi hissettim” demiştir. (kaynak)


4) Estetik yaptırmayı çok seviyor ama korkuyor!

Geçtiğimiz yıllarda, bir estetik ve güzellik merkezine girerken görüntülenen Aydın, “Bana kalsa her yerime estetik yaptırırım ama çok korkuyorum. Yoksa estetiğe bayılıyorum” demiştir. Ne diyelim, bizce şu an için ihtiyacı yok. (kaynak)


5) Sergio Ramos'u reddetmiş!

Aydın, yurt dışında yaşadığı bir dönemde, ünlü İspanyol futbolcu Sergio Ramos'u reddettiğini itiraf etti. Aydın şu ifadeleri kullandı: “İsveç’te yaşadığım bir dönemdi. Sergio Ramos’la aynı otelde kalıyorduk, arkadaşı geldi yanıma ve ‘Ramos seninle tanışmak istiyor’ dedi. Ben de reddettim. Ben o dönem Sergio Ramos’u tanımıyordum.” demiştir. (kaynak)


Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page