top of page

Ece Seçkin Hakkındaki Bilinmeyenler


Pop müziğin son dönemdeki yükselen yıldızlarından biri olan Ece Seçkin, 12 Eylül 1991 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Müzik hayatına 3 yaşında piyano öğretmeni olan annesiyle birlikte başlayan Seçkin, 1998 yılında girdiği konservatuvar sınavında, piyano bölümünü birincilikle kazandı. Müziğe olan tutkusunun yanı sıra Filiz Coşkuner’den bale dersleri alarak, yaklaşık 8 yıl kadar bale ve dans eğitimlerine devam etti. 2012 yılında ise ilk albümü "Bu Ne Yaa"yı çıkararak ilk adımı attı. İşte "Pop müziğin prensesi" Ece Seçkin hakkındaki bilinmeyenler:


1) Müzik için hukuk fakültesini bıraktı!

Ece Seçkin, müziğe girmeden önce 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi "Hukuk Fakültesi" bölümünü kazandı, 2.sınıfa geldiğinde ise Ozan Doğulu ile tanışınca, müzik hayatı için hukuk fakültesini bıraktı ve albüm çalışmalarına başladı. Bu konu hakkında ise, "Müzikten epeyce uzak bir tercih yaparak hukuk fakültesine girdim evet. Okula başladım ama üniversitenin ikinci senesinde Ozan Doğulu ile tanışınca devam etmek gibi bir düşüncem olmadı, okulu bıraktım ve profesyonel müzik hayatına atılmış oldum." demiştir. (kaynak)


2) Tam bir başak burcu, titiz hatta çok takıntılı!

Obsesifim temizlik konusunda çok büyük takıntıları olan Seçkin, tam bir başak burcu olduğunu ifade ediyor. Temizlik ve detaycılık konusunda ise inanılmaz derece takıntılı biri, hatta zamanında, yurt dışı seyahatlerinde yanında nevresim ve çatal-kaşık takımı götürecek kadar takıntılı. Ama şimdilerde biraz daha kontrol altın almaya çalışıyormuş. (kaynak)


3) K-Pop hayranı!

Ece Seçkin, Z kuşağı ile aynı kafada olduğunu, BLACKPINK ve BTS'yi çok sevdiğini söylüyor. Samsung ile iş birliğinin en büyük sebeplerinden biri de buymuş zaten. Geceleri bile evde çılgınlar gibi K-Pop dinleyen Ece, "Gece belli bir saati geçiyor; ben salonda kendimi kaybetmiş, çılgınlar gibi dans ediyorum. Kocam, Sting falan dinlemek istiyor. Oysa salonda K-Pop fan’ı, renkli saçlı, küçük bir kadın var. O da anlamlandıramıyor, çıldırıyor." demiştir. (kaynak)


4) Kocasını ilk gördüğü zaman "Ben bu adamla evleneceğim!" diye not yazmış.

Ece'nin bir pilot olan kocası Çağrı Terletmez'i ilk gördüğünde arkadaşına "Ben bu adamla evleneceğim" demiş, yetmemiş bu lafını bir kağıda da not almış. Hürriyet'e verdiği röportajında, "O gün konsere gidiyordum. Çağrı pilot ama o gün uçağa yolcu olarak bindi. En son da o bindi. Onu gördüğümde yanımda oturan arkadaşıma “Şu an uçağa binen adama bakar mısın? Ben onunla evleneceğim” dedim. Bunu söylemem yetmedi, bir de kâğıda not düştüm: ‘16 Mayıs 2014. Uçağa şu an mavi gömlekli bir adam bindi. Ben bu adamla evleneceğim.’" demiştir.


5) Kocası ilk tanıştıkları zaman, onun Ece Seçkin olduğunu bilmiyormuş!

O zaman şarkıları yeni patlayan ve pembe saçlı olan Ece Seçkin'i, kocası Çağrı, ilk gördüğü zaman onun Ece Seçkin olduğunu bilmiyormuş. Daha doğrusu 'Ece Seçkin' adını duymuş fakat, fiziken nasıl bir insan olduğunu, kime benzediğini bilmiyormuş. Hatta kuzenine “Bir kızdan çok hoşlandım ama tam konuşacakken kızı arabaya bindirdiler, pembe saçları vardı” demiş, kuzeni ise, "Ece Seçkin miydi o?" diye cevap vermiş. (kaynak)


6) "Sektörden biriyle işim olmaz" demişti ve dediğini yaptı!

Ece Seçkin, 2015 yılında aşk hayatı hakkında verdiği bir röportajda "Sektörden biriyle işim olmaz. Çünkü bir ipte iki cambaz oynamaz. İlişkide tarafların birbirini dengelemesi gerekir. O yüzden sektörden biri çok zor olur." demişti ve söylediğini de yaptı, sektörden biriyle hiçbir şekilde bir aşk hayatı olmadı ve şu an evlendiği kocası ise bir pilot. (kaynak)


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page