top of page

Hadise Hakkındaki 5 Önemli Bilgi


Türkiye'nin en ünlü şarkıcılarından, hatta en ünlü kadınlarından biri olan Hadise çok büyük bir hayran kitlesine de sahiptir aynı zamanda. 1985 yılında Belçika'da doğan Hadise, ilk olarak 2005 yılında Belçika'da "Sweat" adlı albümünde bulunan "Stir Me Up" adlı şarkı ile adını hem Türkiye'de hem de Belçika'da duyurmuştur. Güzelliği, sesi ve yeteneği sayesinde de, adını tüm dünyaya duyurmuştur. İşte Hadise hayranları için derlediğimiz 5 önemli bilgi:


1) İlk olarak Hadise hakkında kısaca bilgiler verelim:

1985 Belçika doğumlu Hadise, 2003 yılında Belçika Idol yarışmasına katıldıktan sonra, bu yarışmada çok başarılı olamasa da, yarışma sonrasında birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başarmış ve albüm teklifleri almıştır. Aldığı teklifleri değerlendirerek kabul eden Hadise, 2005 yılında stüdyo kayıt sürecine girmiş ve "Sweat" albümünü çıkarmıştır. Bu albümdeki "Stir Me Up" şarkısı ise Türkiye ve Belçika'da deyim yerindeyse patlamış ve Hadise'nin kariyeri şekillenmeye başlamıştır. Kendisi ayrıca, Türkçe, İngilizce, Fransızca, Flemenkçe ve Almanca olmak üzere 5 dil bilmektedir.


2) Şarkıcı olmasa 'pazarlamacılık' işi yapmak istiyormuş.

"Şarkıcı olmasam pazarlamayla ilgili bir şey yapardım, çünkü “marketing” okudum ve bu konuda okuldaki sunumlarda çok başarılıydım." diyen Hadise, insanlara ürün pazarlama konusunda oldukça iyi olduğunu söylüyor. (kaynak)


3) Zor ama güzel bir çocukluk geçirmiş.

Hadise 11 yaşındayken annesi ve babası boşandığı için zor bir çocukluk geçirmiş ve lise yıllarında ailesine destek olmak için çeşitli mağazalarda çalışmış. Aynı zamanda, "Annemle babamın ayrılmasına rağmen güzel bir çocukluk geçirdim diyebilirim." de demiştir. (kaynak1) (kaynak2)


4) Moda dünyasına yeni giren "KERT" markasının anlamında gizli mesajlar yer alıyor.

Hürriyet'ten Mehmet Üstündağ'ın haberine göre, Kert kelimesindeki K’, karma yani 'insan yaşattığını yaşar'. 'E', enerji, 'R', real, yani olduğun gibi olmak, gerçeklik ve 'T' ise timeless, yani zamansızlık anlamına geliyormuş.


5) Türkiye'de en beğendiği isim 'Tarkan'

Hadise dünyadan Christina Aguilera ve Beyonce Knowles gibi isimleri beğeniyor, ancak aynı zamanda Prince, Janet Jackson, Tina Turner, Alicia Keys, Toni Braxton gibi daha tecrübeli isimlerden de etkilendiğini ifade ediyor. En büyük hayali, Tina Turner ile tanışmak ve aynı sahneyi paylaşabilmek. Türkiye'den ise Tarkan'ı çok beğeniyor, "Onunla düet yapmak Rüya gibi olurdu" diyor. (kaynak)


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page