top of page

Ivı Adamou

Şarkıcı

İvi Adamou (Yunan: Ήβη Αδάμου), 24 Kasım 1993, Ayia Napa doğumlu, Kıbrıs Rumu şarkıcı. 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Kıbrıs Cumhuriyeti'ni temsil etmek üzere görevlendirildi. "La La Love" adlı şarkıyla 65 puanla yarışmayı 16. sırada bitirdi.

Yarışmanın ardında "La La Love" adlı şarkı iyi bir derece almasa da o sene birçok ülke de dijital satış başarıları yakaladı ve yaz mevsimi boyunca tüm clublerde çalmaya başladı. Öyle ki sanatçı Avrupa'nın çeşitli yerlerinde konserler vererek tanınırlığını artırdı."La La Love" şarkısının bir diğer başarısı ise Eurovision şarkıları içinde en çok tıklananlar arasında olmasıdır

15 yaşında ve lisedeki ikinci yılında Adamou , The X Factor için seçmelere katıldı ve canlı şovları geçmeyi başardığı için Kıbrıs'tan Yunanistan'a seyahat etmesi gerekiyordu. X Factor'ün Yunanca versiyonunun ikinci serisine katılmasının ardından Sony Music Yunanistan ile bir sözleşme imzaladı ve o zamandan beri Panteion Üniversitesi'nde okuduğu Yunanistan'da yaşıyor . Müzik kariyerine başlamış olmasına rağmen sosyoloji okumaya karar verdi . 2015 yılında mezun oldu ve diplomasını aldı.

2014 yılında, Kouinelis Adamou ve onun yaklaşık bir yıllık bir ilişki içinde olduğunu açıkladı ve daha uzun bir ilişki söylentilerini yalanladı. İkisi, Adamou'nun orada okuduğu Atina'da birlikte yaşıyordu. Nisan 2014'ün sonlarında Kouinelis'in Adamou'nun ailesiyle tanıştıktan sonra ikisinin yakında evleneceği bildirildi. Aralık 2017'de Adamou tarafından ilk çocuğunu beklediği açıklandı. Aynı ay Adamou, Kouinelis ile memleketi Dedeağaç'a taşındı . 12 Haziran 2018'de ilk çocuğunu Anatoli-Nefeli adında bir kızı dünyaya getirdi.

Diskografi:
San Ena Oniro (2011)

Single'ları:
"A*G*A*P*I*" (Crashing Down)
"Sose Me" (Lights On)
"San Erthi I Mera" (Stavento feat. Ivi Adamou)
"To Mistiko Mou Na Vreis" (I Can't Help It)
"Krata Ta Matia Sou Kleista" (Melisses Feat. Ivi Adamou)
"Kano Mia Euxi"
"Voltes St Asteria"
"La La Love"
"Madness"
"Time to Love"

Vücut Ölçüleri:
Boy 175 cm
Ağırlık 60 kg

Ivı Adamou
bottom of page