top of page

HoYeon Jung

Oyuncu

Jung Ho-yeon (Korece: 정호연; 23 Haziran 1994 doğumlu), HoYeon Jung olarak da bilinir, Güney Koreli bir model ve oyuncudur.

Kariyerine 2010 yılında serbest model olarak başladı ve iki yıl boyunca Seul Moda Haftası gösterilerinde yürüdü. 2013 yılında Kore'nin Next Top Model yarışmasının dördüncü sezonunda yarıştı ve ikinci oldu. Jung, 2016 yılında The Society Management ile anlaştı ve yurtdışında kariyer yapmak için Güney Kore'den ayrıldı. New York Moda Haftası sırasında uluslararası podyuma çıktıktan sonra "ateşli" kızıl saçlarıyla tanındı. 2016'da Louis Vuitton'a özeldi ve 2021'de markanın küresel elçisi oldu.

2020'de Jung, Saram Entertainment ile oyuncu olarak bir sözleşme imzaladı. Televizyondaki ilk çıkışını 2021'de Netflix dizisi Squid Game'de Kang Sae-byeok rolünde oynayarak yaptı ve bu onun dünya çapında dikkatini çekti ve şovun çıkış yıldızı olarak eleştirel beğeni topladı.

Jung, kariyerinin başlarında sahip olduğu alev kırmızısı saçları ve “ateşli” kişiliği ile tanınır. 16 yaşında modellik yapmaya başladı. Seul Moda Haftası'nda bir menajer olmadan modellik yaptı ve ESteem Models'e imza atmadan önce orada yerleşti ve halka açık olmak için Kore'nin Next Top Model'inde yer aldı. Korea's Next Top Model'den sonra Vogue Girl Korea, Naylon Korea ve ELLE Wedding gibi dergilerde yer aldı. Ayrıca Shin Hyun-ji ve Hwang Hyun-joo ile First Look Korea dergisinin yayılmasında ve Lucky Chouette için bir kampanyada yer aldı.

Jung, 2016'da Louis Vuitton'a özel olarak uluslararası giriş yaptı ve aynı zamanda Açılış Töreni ile çıkış yaptı. O sezon ayrıca Marc Jacobs, Fendi, Max Mara, Alberta Ferretti ve Rag & Bone için yürüdü.

Sephora'nın “Let's Beauty Together”, Chanel, Gap, Inc., Hermès, ve Louis Vuitton reklamlarında yer aldı.

Jung, Vogue Japonya, Vogue Kore, W Kore ve Harper's Bazaar Kore'nin kapağında yer almanın yanı sıra Vogue, British Vogue, Dazed, Love dergisi ve CR Fashion Book için başyazılarda yer aldı.

Models.com, 2017'de onu sırasıyla "En İyi Yeni Oyuncu" ve "Yılın Modeli" adayı seçti.

2021 yılında Netflix dizisi Squid Game ile ilk çıkışını yaparak oyunculuğa adım attı.

Filmografi:
2021 Squid Game

Vücut Ölçüleri:
Boy 177 cm
Ağırlık 58 kg
Göğüs çevresi 78 cm
Bel çevresi 58 cm
Basen çevresi 87 cm

HoYeon Jung
bottom of page