top of page

Bebe Rexha

Şarkıcı

Bleta “Bebe” Rexha, 30 Ağustos 1989 yılında Brooklyn’de dünyaya gelen, Arnavut asıllı Amerikalı şarkıcı ve müzisyen.

İlkokulda dokuz yıldan fazla bir süredir trampet çaldı, sonra kendi kendine gitar ve piyano öğrendi. Totenville Lisesinde daha fazla müzikal olarak kendisini geliştirdi. Koroya katıldı ve sesinin koloratura soprano olduğunu keşfetti. Çok genç yaşlarda, ‘Grammy Günü’ etkinliği için bir şarkı yazıp söyledi.

Rexha o etkinlikte 700 rakibini eleyerek ‘En İyi Genç Şarkı Yazarı’ seçildi. Sonucunda ise New York’taki şarkı yazma sınıflarında eğitim görme hakkı elde etti. Selena Gomez, Nick Jonas, Nikki Williams, Tinashe gibi isimler için şarkı yazdı. Ayrıca 2013 yılında Warner Bros. ile plak anlaşması imzaladı. 2015 yılında I Don’t Wanna Grow Up isimli ilk mini albümünü çıkardı ve “I Can’t Stop Drinking About You” şarkısı ise Billboard listelerinde büyük başarı yakaladı. Ancak asıl şöhrete David Guetta ile ‘Hey Ma’ ve G-Eazy ile birlikte yaptığı ‘Me, Myself & I’düetleri ile kavuştu. 2017 yılında ise iki tane mini albüm yayınlayan Bebe, hala Billboard listelerinde yer alıyor.

5 Ekim 2021'de Rexha, Ty Dolla Sign ve A Boogie wit da Hoodie'nin yer aldığı David Guetta'nın "Family" filminde oynayacağını duyurdu . 19 Kasım'da Masked Wolf , " Sabotage "ın "It's You, Not Me" başlıklı bir remiksini yayınladı.

Rexha, LGBTQ+ topluluğunun sesli bir destekçisidir ve kendi cinselliğini "akışkan" olarak tanımlamıştır. 15 Nisan 2019'da Rexha, bipolar bozukluğu olduğunu açıkladı

Diskografi:
Expectations (2018)
Better Mistakes (2021)

Vücut Ölçüleri:
Boy 165 cm
Ağırlık 63 kg
Göğüs çevresi 87 cm
Bel çevresi 63 cm
Basen çevresi 84 cm
Sütyen ölçümü 85B

Bebe Rexha
bottom of page