top of page

Kayden Kross

Yetişkin Film Yıldızı

Kayden Kross, 15 Eylül 1985 doğumlu, İsveç kökenli Amerikalı bir pornografik aktris ve yönetmendir. Gerçek adı; Kimberly Nicole Rathkamp’dır.

​Lise öğrencisi olduğu dönemde kendini "kitap delisi " olarak tanımlamıştır. Daha 18 yaşında, para kazanmak ve bir midilli satın almak için California, Rancho Cordova'da bulunan Rick's Showgirls adlı bir yerde striptiz dansçısı olarak çalışmaya başladı. aha sonra, iş ilişkisi Kross'a yetişkin dergilerinde modellik yapma fırsatı veren bir ajans onunla temasa geçti.

​Kasım 2006'da model olarak şöhreti, Vivid ile özel bir sözleşme imzalamasına yardımcı oldu.İlk kez Kayden'in (2007) Manuel Ferrara ile bir sahne çekmesiyle başladı. Sözleşmeyi Kasım 2007'de sona erdiğinde yenilememe kararı aldı.

​Eylül 2008'de Ayın Penthouse Pet’i seçildi.

​Adam & Eve ile sözleşmesini tamamladıktan sonra Kross, 1 Ocak 2010 tarihinde Digital Playground ile özel bir anlaşma imzaladı. Yapım şirketiyle The Smiths adlı ilk filmi satış listelerinin zirvesine çıktı. Sözleşmesinin üçüncü ayında ilk büyük bütçeli yapımı Body Heat'de başrolü aldı. Bu rol için en iyi iki kadın oyuncu ödülü kazandı.

​6 Eylül 2013'te blogunda Manuel Ferrara ile hamile olduğunu açıkladı. 2014 yılında da, bir kızları dünyaya geldi.


Vücut Ölçüleri:
Boy 165 cm
Ağırlık 52 kg
Göğüs çevresi 81 cm
Bel çevresi 56 cm
Basen çevresi 86 cm
Sütyen ölçümü 80D

Kayden Kross
bottom of page