top of page

Danla Bilic Hakkındaki Bilinmeyenler

Güncelleme tarihi: 31 Mar 2022


Bir çoğunuz Danla Bilic adını mutlaka duymuşsunuzdur. Kendisi bir internet fenomeni ve girişimci. Gerçek adı ise, Neslihan Damla Akdemir. Peki Danla Bilic nasıl bu kadar popüler oldu? Hayat hikayesi nedir? Gelin hep beraber inceleyelim

Danla Bilic, 1994 yılında Kütahya'da doğdu ve aslen de Kütahya'lı kendisi. İsmi "Damla" olduğu ve sürekli adını da yanlış yazdığı için "Danla" adını nick olarak kullanmaya başlamış ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Slaven Bilic'e olan hayranlığından dolayı ise "Bilic" soyadını nickine eklemiş ve internet ortamında bu ismi kullanmaya başlamış. Kim bilebilirdi ki bu takma isim, tüm Türkiye tarafından bu şekilde bilinecek ve adı böyle kalacak diye.


"Peki bu kız nasıl meşhur oldu?" derseniz: O dönemler Cristiano Ronaldo'nun, Cansu Taşkın'a atmış olduğu "Send me number" mesajı baya bir gündem olmuştu. Belki bu olayı hatırlayanlarınız vardır. Danla ise, bu olayın aynısını birkaç futbolcuya (Alper Potuk, Emre Çolak) yaparak onları trolledi ve dm mesajlarını da Twitter hesabından ifşa etti. Bu ifşadan sonra da takipçi sayısı hızla yükselmeye başladı ve fenomen haline geldi.

Twitter'da ifşalardan dolayı takipçi kastıktan sonra ise bir Youtube kanalı açtı ve burada makyaj videoları çekmeye başladı. Diğer makyaj bloggerlarının aksine, daha doğal, samimi ve sıcak muhabbeti ile izlenme sayılarını da arttırdı. Özellikle alışılmışın dışında makyaj videolarının başlıklarında "Yılbaşını Merve'lerde kutlayan kız makyajı", "Tinder'da sevgili bulan kız makyajı" gibi kullandığı başlıklar ile de iyiden iyiye dikkat çekti ve kadın erkek demeden herkes onu izlemeye başladı.

İyiyden iyiye yükselişini sürdüren Danla, 2017 yılında Beyaz Show'a katılmış ve aldığı kilolar yüzünden çok fazla eleştirilmişti. Canlı yayında ise takipçilerine zayıflama sözü veren Danla, mide küçültme ameliyatı olarak zayıflama adına ilk adımını atmıştı. Fakat bu defa da takipçilerinden "İşin kolayına kaçtı" denilerek, yine eleştiri aldı.

Tabi ameliyatları ise bununla sınırlı kalmadı. İlerleyen yıllarda "Badem Göz" ameliyatı olan Danla, bunu hep istediğini belirtertti ve "Şimdi, benim normalde de gözlerim çekikti ama aşağı doğru çekikti! Ben de onu bir “tık” yukarı kaldırmak istedim. Ve yaptırdım. Çok da memnunum. Tek şanssızlığım, ameliyattan hemen sonra fotoğrafımı çekmiş olmaları. Adım Cengiz Han’a çıktı!" dedi. kaynak

Sadece bununla da bitmedi tabi ki. Danla, burun, dudak, çene gibi bir çok ameliyat oldu ve günümüzde ise göğüslerini de büyüttü. Bunu da Dubai tatili sırasında "Net görmemiştiniz, net göstermeye karar verdim" diyerek sosyal medya hesabında dekolteli fotoğraflarını paylaştı.

Aynı zamanda kendi adını taşıyan (ya da kendi nickini taşıyan) "Danla" adında bir kozmetik markası da kurdu.Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page