top of page

Eda Ece Hakkında 5 Önemli Bilgi


FOX Türkiye'de yayınlanan 'Yasak Elma' dizisindeki "Yıldız" karakteri rolüyle, 7'den 70'e herkesin beğenisini kazanan Eda Ece'yi daha yakından tanımak ister misiniz? Cevabınız 'evet' ise, doğru yerdesiniz. Kendisi ilk olarak, 2011 ve 2014 yılları arasında, Show TV'de yayınlanan 'Pis Yedili' dizisinde adını duyurdu. Bir çoğunuzda Eda'yı zaten 'Cimbom' olarak da tanıyorsunuz. İşte Eda Ece hakkındaki bazı önemli bilgiler:


1) 'Ece' aslında soyadı değil.

1990 doğumlu Eda Ece'nin, Ece aslında soyadı değil, 2.adıdır. Eda Ece'nin tam adı Eda Ece Uzunalioğlu'dur.


2) Psikoloji mezunu.

Lise eğitimini Şişli Terraki lisesinde tamamlayan Ece, üniversitede Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. İlkokuldan itibaren bale, piyano, yabancı dil kurslarına giden Ece, tek tutunup bırakamadığı tiyatro kursu olmuş ve Amerikan Hastanesi’nde staj yaparken, Gani Müjde'nin seçlerine katılarak 'Pis Yedili' dizisinde rol almaya başlamış.


3) Öpüşmeyi hiç sevmiyor!

Daha önceki röportajlarında "öpüşmeyi fiziksel olarak sevmiyorum" diyen Ece, "Öpüşme sahnesini oynamıyor değilim oynadım. Aşk oynamayı da sevmiyorum. Bir partnere bir öpüşmeye ihtiyacım yok; kendi kendime rollerimi sevdirdim" demiştir. Sadece televizyon değil, normal hayatında da öpüşmeyi hiç sevmiyormuş. (kaynak)


4) Başarılı kariyerinde güzelliğinin de etkili olduğunu söylüyor.

Eda Ece, başarılı oyunculuk kariyerinin temelinde büyüleyici güzelliğinin olduğunu da kabul ediyor. "Ekran önünde olmanın tek koşulu yetenek değil maalesef. Dış görünüş gibi faktörler de etken." demiştir. (kaynak)


5) Türkiye'de ünlü olmaktan pek memnun değil.

Türkiye'de halkın ünlülere karşı pek pozitif olmadığını ve sert olduğunu söyleyen Ece, "Şöhretim büyüdükçe, sürekli bir açığım yakalanmaya çalışılıyor" demiş ve ülkede sadece fikirlerinin ve yaptığı işlerin konuşulmasını istediğini belirtmiştir. (kaynak)


Son Yazılar

Hepsini Gör

Bình luận


bottom of page