top of page

Hazal Kaya Hakkındaki Bilinmeyenler

Güncelleme tarihi: 31 Mar 2022


Ekranların sevilen yüzü, Aşk-ı Memnu'nun "Nihal"i, 1990 doğumlu Hazal Kaya'nın, Netflix'te yayınlanan yeni dizisi "Pera Palas'ta Gece Yarısı" dün izleyiciler ile buluştu. Yeniden iddialı bir dizi ile dönen Hazal Kaya'nın hakkındaki az bilinen gerçekleri sizin için derledik. İşe Hazal Kaya hakkındaki az bilinen gerçekler:

1) Bacağındaki "Küçük Prens" dövmesinin anlamı ne?

Hazal Kaya'nın bacağında, bileğine doğru bir "Küçük Prens" dövmesi bulunmakta. Kaya, bu dövme hakkında ise, ne zaman bir karar verme aşamasında olsa, her zaman Küçük Prens'i okuduğunu ve doğru karar vermesini sağladığı için artık vücuduna da yaptırma ihtiyacı duyduğunu belirtmiştir.


2) Alnındaki dikiş izi nasıl oldu?

Hazal Kaya'ya bu dikiş izi sorulduğunda, "küçükken tavana zıplamaya çalışırken kafamı çarpınca alnım yarıldı, gittiğim hastanede de yanlış dikiş attılar ondan böyle oldu ama ben böyle daha mutluyum" açıklaması yapmıştır.


3) Koyu bir Ricky Martin hayranı ve hatta İtalyan Lisesi'ne sırf bu yüzden gitmiş.

İtalyan Lisesi'ne neden gittiğini sorulduğunda Hazal Kaya, koyu bir Ricky Martin hayranı olduğunu ve sırf bunun için İspanylca öğrenmek istediğini bu yüzden önce İspanyol Lisesine başvuru yaptığını ama kabul edilmeyince de, ona en yakın dil olan İtalyanca için İtalyan Lisesi'ne gittiğini söylemiştir.

4) Hazal Kaya, tam 3 dil biliyor. İngilizce, Almanca ve İtalyanca'yı akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.


5) Şeker hastası olduğunu öğrendi ve çok zayıfladı.

Kaya kilo ilgili bir soru üzerine: "Ben hastalığım için zayıfladım, kimse “Amma kilo aldın” dedi diye değil. Şeker hastası olduğum ortaya çıktı. Ama o dönem bana yaşatılmaya çalışılan korkunç bir şeydi. Ben eleştirilere ve korkunç yorumlara alışığım, zaten buna mahal veren bir iş yapıyorum. Hiçbir zaman erkek oyuncu kapris yaptı diye bir şey okumayız, kadın oyuncu kapris yapar. Erkek oyuncu kilo alınca “Kilolu hali gözlerden kaçmadı” olur, kadınınki “şaşkınlıkla karşılanır”. Daha acısı kadınların kadınlara bunu yapması. Kendilerine uygulanan şiddeti o kadar kanıksamışlar ki, birbirlerine uygulamaya devam ediyorlar." açıklaması yaptı.


Kaynaklar:

Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น


bottom of page