top of page

Hande Sarıoğlu

Sunucu

Hande Lala Sarıoğlu, 19 Eylül 1988, Akçakoca, Düzce doğumlu, Türk sunucudur.

19 Eylül 1988 tarihinde Düzce’nin Akçakoca ilçesinde doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.

Aşk-ı Memnu dizisinde düğün organizatörü rolünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2010 yılında Star TV'de Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programında yer aldı.

2011'de Pasaport adındaki yarışma programında Ümit Erdim ile birlikte sunuculuk yaptı. Daha sonra FOX’ta Kaç Para Kaç programının sunuculuğunu yaptı. Şubat 2016'da TV8 kanalında başlayan Böyle Çok Daha Güzelsin programında Alp Kavasoğlu ve Sema Çelebi ile birlikte jüri üyesi olarak yer aldı.

2017'nin ağustos ayından itibaren Tivibu Spor'da çalışmaya başlayan Sarıoğlu, 13 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Habertürk'te çalışmaya başladı. Emin Çağlar ve Fatih Altaylı'nın yorumculuk yaptığı Spor Saati programını sundu. 2 Aralık 2019'daki programda Altaylı ile tartıştıktan sonra programın sunuculuğunu bıraktı.

Habertürk'te spor haberlerini sunan Sarıoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı oryantal dans videosu nedeniyle işine son verildiğini açıkladı.

Şu an, "Ofsayt" adlı Youtube kanalında, Ertan Süzgün ile program yapmaktadır.

Vücut Ölçüleri:
Boy 172 cm
Ağırlık 57 kg

Hande Sarıoğlu
bottom of page